all equipment for
Rent
Discover a wide selection of top-quality equipment for rent. Every rental is safety inspected by expert technicians and available with fast delivery.
Filters
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 13 of 13 items
Skyjack SJ6832RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 32' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
Noble PTE33N-27X4S
Pallet Jack
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Lifting Capacity | 3,300 |
| Lifting Height | 0' 8" |
JLG ERT4069
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 40' 3" |
| Platform Capacity | 800 lb |
Genie Z-30/20N
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 21' 5" |
| Platform Height | 30' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GTH 1056
Telehandler
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Lifting Capacity | 10,000 |
| Lifting Height | 56' 10" |
JLG 1350SJP
Telescopic Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 80' 0" |
| Platform Height | 135' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Skyjack SJIII3220
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 20' 0" |
| Platform Capacity | 900 lb |
JLG E400AJP
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 5" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Skyjack SJIII4632
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 32' 0" |
| Platform Capacity | 700 lb |
Genie Z-33/18
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 18' 3" |
| Platform Height | 32' 10" |
| Platform Capacity | 440 lb |
Genie Z-40/23N
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 8" |
| Platform Height | 40' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GTH 5519
Telehandler
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Lifting Capacity | 5,500 |
| Lifting Height | 18' 10" |
JLG 3394RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 33' 0" |
| Platform Capacity | 2,250 lb |
Snorkel A46JRT
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 24' 11" |
| Platform Height | 46' 11" |
| Platform Capacity | 500 lb |
