all equipment for
Rent
Discover a wide selection of top-quality equipment for rent. Every rental is safety inspected by expert technicians and available with fast delivery.
Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 101 items
Genie GS4655
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 46' 0" |
| Platform Capacity | 770 lb |
JLG 4394RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 43' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Hyster H135FT
Forklift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Type | Pneumatic, Warehouse |
| Lifting Capacity | 13,500 |
| Lifting Height | 12' 5" |
Genie GS 3384 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 33' 0" |
| Platform Capacity | 2,500 lb |
Genie Z-40/23N
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 8" |
| Platform Height | 40' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GR20
Vertical Mast Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 19' 9" |
| Platform Capacity | 350 lb |
JLG E300AJP
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 20' 1" |
| Platform Height | 29' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-80/60
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 60' 0" |
| Platform Height | 78' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-45/25 DC
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 25' 0" |
| Platform Height | 45' 6" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 3246ES
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 31' 9" |
| Platform Capacity | 700 lb |
Genie GS 2669 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 26' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Carelift ZB20044
Telehandler
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Lifting Capacity | 20,000 |
| Lifting Height | 44' 10" |
