all equipment for
Rent
Discover a wide selection of top-quality equipment for rent. Every rental is safety inspected by expert technicians and available with fast delivery.
Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 119 items
Skyjack SJ8831RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 31' 0" |
| Platform Capacity | 2,000 lb |
Genie Z-33/18
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 18' 3" |
| Platform Height | 32' 10" |
| Platform Capacity | 440 lb |
JLG 260MRT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Platform Height | 26' 0" |
| Platform Capacity | 1,250 lb |
Skyjack SJ6832RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 32' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
Genie GS 3369 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Platform Height | 32' 8" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
Skyjack SJIII4632
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 32' 0" |
| Platform Capacity | 700 lb |
JLG 800AJ
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 51' 10" |
| Platform Height | 80' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie AWP36S
Vertical Mast Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Push Around |
| Platform Height | 36' 5" |
| Platform Capacity | 350 lb |
JLG 4394RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 43' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Noble PTE33N-27X4S
Pallet Jack
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Lifting Capacity | 3,300 |
| Lifting Height | 0' 8" |
JLG ERT4069
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 40' 3" |
| Platform Capacity | 800 lb |
Snorkel A46JRT
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 24' 11" |
| Platform Height | 46' 11" |
| Platform Capacity | 500 lb |
