all equipment for
Rent
Discover a wide selection of top-quality equipment for rent. Every rental is safety inspected by expert technicians and available with fast delivery.
Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 39 items
Skyjack SJ8841RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 41' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Genie GS 2669 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 26' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Skyjack SJIII3219
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 19' 0" |
| Platform Capacity | 550 lb |
JLG 600A
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 39' 7" |
| Platform Height | 60' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG ERT4069
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 40' 3" |
| Platform Capacity | 800 lb |
Skyjack SJ3219 Micro
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 19' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie S-40
Telescopic Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 31' 8" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GS4047
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 39' 0" |
| Platform Capacity | 550 lb |
JLG 600S
Telescopic Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 49' 6" |
| Platform Height | 60' 3" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie GS 5390 RT
Rough Terrain Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Platform Height | 53' 0" |
| Platform Capacity | 1,500 lb |
Genie GS1930
Slab Scissor Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Platform Height | 19' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Snorkel A46JRT
Articulating Boom Lift
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 24' 11" |
| Platform Height | 46' 11" |
| Platform Capacity | 500 lb |
