Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 33 items
Skyjack SJ46AJ Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 24' 9" |
| Platform Height | 46' 3" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-34/22N Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 3" |
| Platform Height | 34' 6" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 450AJ Specs ANSI updated
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 25' 0" |
| Platform Height | 45' 0" |
| Platform Capacity | 550 lb |
Skyjack SJ30ARJE Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 20' 6" |
| Platform Height | 29' 6" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 800AJ Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 51' 10" |
| Platform Height | 80' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG M400AJP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Bi-Energy |
| Max Horizontal Reach | 22' 5" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 1500AJP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 60' 0" |
| Platform Height | 150' 0" |
| Platform Capacity | 600 lb |
Genie Z-40/23N RJ Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 8" |
| Platform Height | 40' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-45/25 J RT Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 24' 8" |
| Platform Height | 45' 6" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 600AJN Narrow Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 39' 9" |
| Platform Height | 60' 7" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Snorkel MB26J Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 9' 10" |
| Platform Height | 25' 6" |
| Platform Capacity | 475 lb |
JLG E300AJP Specs ANSI updated
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 20' 1" |
| Platform Height | 29' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie Z-60/37 FE Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Bi-Energy |
| Max Horizontal Reach | 36' 7" |
| Platform Height | 59' 7" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG 740AJ Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 51' 10" |
| Platform Height | 74' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG M600JP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Bi-Energy |
| Max Horizontal Reach | 44' 5" |
| Platform Height | 60' 4" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG M600J Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Bi-Energy |
| Max Horizontal Reach | 43' 3" |
| Platform Height | 60' 3" |
| Platform Capacity | 500 lb |
JLG E400AJP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 22' 5" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie ZX-135/70 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 69' 9" |
| Platform Height | 135' 0" |
| Platform Capacity | 600 lb |
JLG E300AJP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Electric |
| Max Horizontal Reach | 20' 1" |
| Platform Height | 29' 5" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Snorkel A62JRT Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 36' 6" |
| Platform Height | 61' 8" |
| Platform Capacity | 500 lb |
