Filters
Machine Type
Power Options
Platform Height
Max Width
Max Lifting Height
Max Weight Capacity
Manufacturer
1 - 20 of 33 items
Skyjack SJ82T Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 72' 6" |
| Platform Height | 82' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie S-40 TraX Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 31' 8" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 660 lb |
Snorkel TB86J Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 78' 3" |
| Platform Height | 86' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Skyjack SJ66T Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 57' 0" |
| Platform Height | 66' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie SX-180 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 80' 0" |
| Platform Height | 180' 0" |
| Platform Capacity | 750 lb |
JLG 660SJC Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 57' 1" |
| Platform Height | 65' 7" |
| Platform Capacity | 550 lb |
Genie S-80 HF Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 68' 6" |
| Platform Height | 80' 0" |
| Platform Capacity | 660 lb |
Genie S-45 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel, Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 36' 8" |
| Platform Height | 45' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie S-60 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 50' 10" |
| Platform Height | 60' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie SX-105 XC Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 80' 0" |
| Platform Height | 105' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
Snorkel TB66J Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Max Horizontal Reach | 56' 0" |
| Platform Height | 66' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie S-40 XC Specs ANSI updated
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 31' 1" |
| Platform Height | 39' 6" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
Genie S-65 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Dual Fuel |
| Max Horizontal Reach | 56' 2" |
| Platform Height | 65' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie SX-135 XC Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 90' 0" |
| Platform Height | 135' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
MEC Titan Boom 60 S Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 75' 0" |
| Platform Height | 60' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
MEC Titan Boom 40 S Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 55' 0" |
| Platform Height | 40' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
JLG 1500SJ Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 80' 0" |
| Platform Height | 150' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Genie S-65 XC Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 54' 2" |
| Platform Height | 65' 0" |
| Platform Capacity | 1,000 lb |
JLG 1350SJP Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 80' 0" |
| Platform Height | 135' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
Snorkel TB120 Specs
| Spec Name | Values |
|---|---|
| Power Option | Diesel |
| Max Horizontal Reach | 62' 0" |
| Platform Height | 120' 0" |
| Platform Capacity | 500 lb |
